Tontut Kyläkaupalla

Tontut viihdyttävät lapsia joulun alla Kyläkaupalla moneen eri otteeseen. Kyläkaupan ikiomat tontut ovat pääsääntöisesti tavattavissa Keskustorilla viikonloppuisin klo 13-17, mutta saattavat välillä käydä myös etsimässä kilttejä lapsia ympäri Kyläkauppaa.

Kilteille lapsille tontut kirjoittavat ikioman tonttudiplomin!

Tontut ovat tavattavissa Kyläkaupalla seuraavina ajankohtina:

La-su 17.-18.10.2020

La-su 31.10.-1.11.2020

La-su 7.-8.11.2020 (La 7.11. Kyläkaupan joulunavaus klo 15-18)

La-su 14.-15.11.2020

La-su 21.-22.11.2020

La-su 28.-29.11.2020

La-su 5.-6.12.2020

La-su 12.-13.12.2020

La-su 19.-20.12.2020

Päivämäärä

marras 28 2020 - tammi 31 2021

Ajankohta

13:00 - 17:00