Tontut Kyläkaupalla

Tontut viihdyttävät lapsia joulun alla Kyläkaupalla moneen eri otteeseen. Kyläkaupan ikiomat tontut ovat pääsääntöisesti tavattavissa Keskustorilla viikonloppuisin klo 13-17, mutta saattavat välillä käydä myös etsimässä kilttejä lapsia ympäri Kyläkauppaa.

Kilteille lapsille tontut kirjoittavat ikioman tonttudiplomin!

Tontut ovat tavattavissa Kyläkaupalla seuraavina ajankohtina:

La-su 17.-18.10.2020

La-su 31.10.-1.11.2020

La-su 7.-8.1.11.2020

La-su 14.-15.11.2020

La-su 21.-22.11.2020

La-su 28.-29.11.2020

La-su 5.-6.12.2020

La-su 12.-13.12.2020

La-su 19.-20.12.2020

Päivämäärä

loka 24 2020 - joulu 27 2020

Ajankohta

13:00 - 17:00