Kyläkauppaan on saapunut myyntiin aivan erikoinen uutuus – Finlaysonin Pikku Myy –käsipyyhe. Erikoisen tästä suloisesta, punaisesta pikkupyyhkeestä tekee se, ettei sitä saa mistään muualta kuin Kyläkaupasta. Finlayson suunnitteli ja valmisti tämän keräilyharvinaisuuden vain Kyläkauppaa ajatellen ja erä valmistui juuri sopivasti jouluksi. Suloinen froteepyyhe on erinomainen lahjaidea lapsille tai Muumi-fanille, mutta sillä on mukava hemmotella myös itseään.
30 x 50 cm kokoisessa näppärässä käsipyyhkeessä punaisella pohjalla käyttäjäänsä kurkistelee ilkikurinen Pikku Myy. Pieni, mutta pippurinen Pikku Myy on rohkea, peloton ja aina mukana seikkailuissa – hän sopii siis hienosti Kyläkaupan oman pyyhkeen hahmoksi. Pyyhe on 100 % puuvillaa. Laadun tuntee käytössä ja kuten kaikki Finlaysonin valmistamat pyyhkeet, tämäkin pyyhe on testatusti imukykyinen, kestävä ja kuivuu nopeasti.
Kaikki Finlaysonin Muumi-pyyhkeet on suunniteltu Tove Janssonin alkuperäispiirustusten pohjalta ja ne ovat aitoja ©Moomin Characters -lisenssituotteita.