Uutuustuote Kyläkaupan Vaalea Olut IV nyt myynnissä

Kyläkaupan oma oluttuoteperhe on saanut neljännen jäsenen: Kyläkaupan Vaalea Olut IV 5,2% puolen litran tölkissä on nyt myynnissä. Uusi nelonen saapui kaveriksi juhannuksena myyntiin tulleelle Kyläkaupan Lager -kolmosoluelle. Molemmat ovat tamperelaisen Pyynikin Käsityöläispanimon valmistamia, suodattamattomia käsityöläisoluita, joiden laadussa ei olla tingitty. Oluet ovat tarkkaan laboratoriossa testattuja ja prosessi on todettu laadultaan parhaaksi – voidaan siis sanoa, että ne on rakkaudella valmistettu.

Myynnissä myös Kyläkaupan tumma ja vaalea olut lasipulloissa

Tölkkioluiden lisäksi valikoimissa ovat myös Mallaskosken Panimon valmistamat 0,33 l perinteisessä lasipullossa myytävät Kyläkaupan vaalea olut III (4,7 %) ja Kyläkaupan tumma olut IV (5,5 %).

Kyläkaupan kaikissa oluissa yhdistyvät perinteinen laatu, maku ja ammattiosaaminen. Laadukkaat juomat sopivat niin saunan lauteille, hyvän ruuan kaveriksi kuin illanviettoihinkin.

Facebook
Twitter
WhatsApp